×

ÜRETİM

Baskı Öncesi

Resimlerin formatlarında kullanılacak olan her detay özenle çalışılarak 300 DPI ile kaliteli bir baskı alınır.

 

  

 Baskı kalitesi firmamız için en hassas konu olduğundan, tüm proses detaylı çalışılır ve takip edilir.

 

Baskı

Bizim yada sizin tarafınızdan hazırlanan grafik tasarımlarında doğru, canlı ve kaliteli renkler için profesyonel kadromuz en uygun baskı tekniklerini kullanır.

    

 

Baskı Sonrası

Baskı prosesinin bitmesi ile matbaacılık prosesleri bitmiş sayılmaz. Baskı sonrası yapılacak olan proses ile daha kaliteli bir ürün ortaya çıkarmak
mümkün olacağı için, matbaacılıkta baskı sonrası aşamalarının bilinmesi gerekir. Bu aşamalar baskı işlemlerinin adeta cilası sayılmakta ve yapılan işin
kalitesini arttırarak bir kademe ileriye götürmektedir.

 

 

 

Baskı Yüzey Koruma

Selefon, laklama ve vernikle yapılan baskı sonrası yüzey koruma işlemleri hem daha kaliteli bir görünüm sağlar, hem de yapılmış olan dergi ve kitap gibi baskıların dış etkenlerden korunmasını sağlar.  
“Doğru Baskı Tekniği ile Amacınıza Ulaşın”

Baskı ve Matbaa

 

Ciltleme

Günümüzde matbaacılıkta baskı sonrası aşamaları denildiği zaman akla ilk olarak baskı koruma ve ciltleme çalışmaları gelir. Bu iki çalışma kalitesi yapılan baskı kalitesini yansıtır. Daha kaliteli bir baskı için baskı sonrası çalışmalarına özen göstermek gerekir. Çünkü ürünün tüketiciye ulaşmadan önceki son hali budur.
 

Cilt Çeşitleri

Amerikan Cilt:  Ekonomik ve seri olarak yapılabilen Amerikan ciltler tutkal yardımı ile yapılır. Günümüzde matbaacılıkta baskı sonrası aşamaları denildiği zaman ilk akla gelen çalışmadır. Kitaplardan her gün ihtiyaç olan ajandalara kadar kullanılabilen bu ciltleme çalışmaları ülkemizde Amerikan cilt olarak tanımlanır. Amerikan ciltlemede sırt yüzeyinin tel veya tülbent vasıtası ile daha da sağlamlaştırılması mümkündür. 
Mekanik Ciltleme: İç sayfalar ve kapak bir araya getirildikten sonra spiral, perçin ve vida yardımı ile birbirine tutturularak yapılır.

Tel Dikiş: Sırttan ve üstten olmak üzere ikiye ayrılan tel dikiş, ciltleme çalışmaları tel zımba ile yapılır. Formların bir araya gelmesinden sonra uygulanır.
İplik Dikiş: İplik dikiş, formların sırt kısımlarında delik açıldıktan sonra bu deliklerin ipek, naylon veya pamuk ile dikilmesi sonucu olur. Günümüzde makine ile yapılan bu ciltleme çalışmaları çok uzun ömürlüdür.
 

Paketleme ve  Sevkiyat

Üretim hattında katlama ve yapıştırma prosesi biten ürünler, paketleme öncesinde son testlerden geçerler. Kalite kontrol bölümümüzde kâğıt kalitesi, mukavemet, nem, şekil, renk ve diğer özelliklere göre testlerden geçen ürünler, onaylandıktan sonra sevkiyat için hazırdırlar.

Müşterinin kullanım ihtiyacına göre ürünlerimiz koli içinde veya plastik çember ile adetli gruplanarak palet üstünde streç film koruma ile alan kullanımı, rutubete karşı koruma sağlaması, kirlilik önlemesi, dağılmadan kullanımı, etiketlemesi,paletlerde köşebant desteği ihtiyacı dikkate alınarak paketlenir ve sevkiyata hazırlanır.
Siparişte müşteriden onayı alınmış olan sevk tarihi ve aciliyet durumları da göz önüne alınarak lojistik planlaması yapılır.

Makine Parkurumuz

Baskı Öncesi
Creo Trendsetter 800

Dijital Baskı
Konica RP 6500, Lazer Tabanlı 600x600 Renkli Baskı.

Baskı
Komori LS 840 8 Renk, Komori Lithrone S40 P 4 Renk, Heidelberg Speedmaster 2 Renk,

Baskı Sonrası
Herzog Heymann Mbp Kırma (4 Adet), Taslama Makinesi, Heidelberg Kazanlı Kesim, Müller Martin Kapak Takma, Fischer & Krecke Kağıt Çanta Makinesi, Hengrun Semi-Auto Rigid Box Rb420, Müller Martin Tel Dikiş, Müller Martin İplik Dikiş, Polar 115 Giyotin

 

FABRİKA
  • İkitelli Org. San. Böl. İPKAS San. Sit. 3.Etap D Blok No:31 Başakşehir/istanbul
  • +90 212 438 08 34 (pbx)
  • +90 536 568 01 02
  • info@uzn.com.tr